Vítáme Vás na stránkách 8. ročníku ZŠ a MŠ města Olešnice, příspěvková organizace
Za hranice naší země
Za hranice naší země se vydalo čtyřicet dva žáků z šestých až devátých tříd olešnické základní školy a čtyři pedagogové, kteří vyjeli ve dnech 16. 11. – 21. 11. na studijně poznávací zájezd do Anglie.
Po dvaceti hodinách jízdy autobusem a lodí přes kanál LaManche jsme se ocitli v Londýně.
Při putování s panem průvodcem jsme důkladně poznávali nejznámější pamětihodnosti hlavního města a jeho blízkého okolí. Zhlédli jsme mrakodrap Střep, katedrálu Svatého Pavla, most Millenia, most Tower Bridge, válečnou loď Belfast, procházeli vládní třídou Whitehall, míjeli domy parlamentu s hodinovou věží, v níž je umístěn čtrnáctikilogramový zvon Big Ben, obdivovali majestátnost tradičního místa korunovací - Westminsterské opatství a oficiální královské sídlo - Buckinghamský palác. Projížďka na obřím kole London Eye ve výšce 134 metrů některým z nás zprostředkovala tyto památky také z ptačí perspektivy. Nevšední zážitek jsme si odnášeli z prohlídky velkého londýnského akvária, kde jsme se „ponořili“ do hlubin oceánu a pozdravili vodní živočichy snad celého světa.
Navštívili jsme přímořské letovisko Brighton, ve kterém jsme mimo jiné nasáli atmosféru přímořských obchůdků a sbírali mušle na pláži. Za poznáním jsme vyjeli i do města Greenwich a zde stanuli přímo na nultém poledníku.
Avšak cílem cesty bylo nejen zhlédnutí architektonických a přírodních památek, ale také výuka angličtiny v oblasti Eltham. Po dobu dvou dnů jsme ve škole hbitě či méně hbitě konverzovali s rodilými mluvčími při opakování a rozšiřování znalostí z anglické gramatiky a při hraní rozmanitých jazykových her.
Atmosféru Anglie a život lidí v ní jsme měli možnost zažít při pěším putování městem, při jízdě přeplněným metrem, při nákupech v obchodě, ale zejména v hostitelských rodinách, kde jsme se stravovali, byli ubytovaní a mohli jsme tady hovořit o tématech, která nás zajímala.
Po pěti dnech pobytu v zahraničí jsme opět přes Francii,Nizozemí, Belgii a Německo dojeli všichni zdraví a veselí zpět do České republiky. Olešnici jsme uvítali tradičním výletním zpěvem: „Hurá nezdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu,...“
Věřím, že pobyt v Anglii poskytl všem zúčastněným mnoho zajímavých informací, přinesl neobvyklé zážitky, nová přátelství a v neposlední řadě také podnítil motivaci ke studiu cizích jazyků.
Mgr. Lenka Němečková
Fotografie z pobytově poznávacího zájezdu do Anglie najdete zde:
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one